Koronavirüs Pandemisi, Spor Salonları ve Riskler

Koronavirüs pandemisi sırasında müşteri güvenliğini sağlamak için ne spor salonları yapmalı ve ne yapıyor.

Cuma sabahı butik eğitim stüdyosu Barry’nin Yukarı Doğu Yakasında bir grup eğitim kampı fitness sınıfının başlamasından yaklaşık 20 dakika sonra, her birimiz bir yangın tatbikatındaki çocuklar gibi odadan çıkarıldık. Eğitmenimiz Michael Pugliese, o ve temizlik personeli dezenfektan mendil ve sprey kaparken herkesi kovaladı. Sonra tüm terli odayı sildiler – banklar, aynalar, ağırlıklar ve koşu bantlarından zemine.

Altı dakika sonra tekrar kabul edildik ve eğitime devam etmemize izin verildi.

Seans sırasındaki temizlik molası, her stüdyoda ek dezenfektan mendiller ve el dezenfektanları ve personele odayı püskürtmek ve temizlemek için 20 dakika vermek için sınıfta 10 dakikalık bir kesinti, Barry’nin bu sorunu çözmek için yaptığı değişikliklerden sadece birkaçı Coronavirus salgını. Halk sağlığı uzmanlarına göre, Barry’nin yoğun temizliği, tüm spor salonlarının ve butik fitness derslerinin alması gereken bir önlemdir.

Korona virüsü göz önüne alındığında, 20 saniye boyunca ellerimizi yıkamayı öğrendik, virüsü öldürmek için el dezenfektanındaki alkolün yüzde kaçının gerektiğini hatırlayın (en az yüzde 60) ve her bilgi patlamasını analiz edin – sosyal uzaklaşma, iptal edilen olaylar, iletim yönergeleri – halk sağlığı yetkilileri tarafından yayınlanmıştır.

Her ne kadar sağlık kurumu rehberleri yardımcı olsa da ve koronavirüsün farkındalığı değerli olsa da, günlük yaşamın hangi yönlerini değiştirmemiz gerektiğini ve yaşamlarımızda normalliğe sahip bir görünüme sahip olmayı sürdürebileceğimizi anlamak zordur. Tüm bilgilerle, aynı zamanda en kötüye hazırlanmak ve sakin kalmak, devam etmek ve hayatlarımızı mümkün olduğunca normal yaşamaya çalışmak için bize söylendi.

Uluslararası Sağlık Raketi ve Spor Kulübü Derneği’ne göre, spor salonları ve butik fitness’ın 94 milyar dolarlık bir endüstri haline gelmesine yardımcı olan milyonlarca tüketici için bu hayatımızın bir parçası. Fitness, terapi, egzersiz ve stres gidericidir, bu nedenle belirsizlik zamanlarında bir zorunluluktur.

Kuşkusuz, işler kötüye gittiğinde, spor salonunu kontrol altına almanın çok kolay olduğunu anlıyorum. Ve genel olarak, elbette, spor salonuna dünyanın bazı bölgelerindeki kötü durumlar kadar ciddi değil.

Bununla birlikte, koronavirüs salgınının ortasında bir şeyin nerede olduğunu daha iyi anlamak için – başka bir artıştan başka – en iyi yöntemler için iletim ve temizlik protokolleri konusunda uzmanlaşmış uzmanlardan ve halk sağlığı yetkililerine ihtiyaç var.

About admin

Check Also

Sporcu Besinleri

Sporcuların Kullandığı Doğal Bağışıklık Güçlendiri Besinler

Soğuklar yüzünü göstermeye başlamışken hastalıklar da kapıyı çalıyor. Hastalıklara karşı koruma sağlamak için en önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir