Spor Salonu, Sporcular için Daha Erişilebilir Hale Getirme

Aşağıdakileri deneyin: Tüm ekipmanlara oturmuş bir konumdan erişip erişemeyeceğinizi görmek için bir sandalye alın ve spor salonunuzun etrafında yürüyün … raftaki 5 kiloluk ağırlıkları değil. aşağı!

Tıbbi balonların en üst sırasına ulaşabilir misin?

Ortaklar genellikle ekipmanı ağırlıkça düzenler – üstte daha hafif ve altta daha ağır. Sadece ağırlık kaldırmak açısından mantıklıdır, ancak herkesin ihtiyaç duyduğu ağırlığa ulaşamadığı anlamına gelebilir. Bu, tıbbi toplarda çok yaygındır, ancak halter, kettlebell ve slam topları dahil olmak üzere hemen hemen her cihazda ortaya çıkabilir.

Sorunu çözmek için: ekipmanı her yükseklikte farklı ağırlıklar olacak şekilde düzenleyin. Yataydan ziyade dikey bir organizasyon düşünün. Tipik kılavuz, en az 15 inçlik bir zemine sahip 48 inçlik erişilebilir bir alana sahip olmaktır. Tekerlekli sandalye sporcularınız sadece değişimi takdir etmekle kalmayacak, aynı zamanda küçük sporcularınızı da sevecekler.

Duvarda asılı olan şeritlere ulaşabilir misin?

En iyi organize edilmiş spor salonu bile ekipmanı yanlışlıkla diğer asılı ekipmanların önüne ve altına yerleştirebilir. GHD veya egzersiz paspaslarınızı nereye koyacağınızdan emin değil misiniz? Ağırlık kemerleri ve kayışlarla çerçevenin önüne ne dersiniz? Hayır!

Erişilebilirlikteki en yaygın hatalardan biri, ipleri veya bantları atlamak gibi cihazları asmaktır, ancak cihazlara başka şeylerle ulaşmanın yolunu veya yeteneğini yanlışlıkla engellemektir. Ekipmanı yanlışlıkla atlayan yarı kalıcı bir tasarım kusuru veya spor salonu üyesi olabilir (asla olmaz, değil mi?!).

Sorunu çözmek için: Kendinizi tekerlekli sandalye kullanan bir kişinin, denge dengesizliği olan bir sporcunun veya görme engelli bir kişinin yerine koyun. Şimdi tüm cihazlarınıza güvenli bir şekilde erişebildiğinizden emin olun. Ayrıca bir ölçüm bandını 36 inçte çıkarabilir ve omuzlarınıza paralel tutabilirsiniz. Sandalyenizi hareket ettirebileceğinizden veya herhangi bir cihaza (sabit veya mobil) kolayca yürüyebildiğinizden emin olmak için bu genişliği kullanın. Standart 36 inç minimum ADA mesafesidir, ancak kısıtlamaları olan çoğu sporcu için de yeterli alan sağlamalıdır.

Ağırlık plakalarınızın dikey olarak istiflenmediğinden emin olun

Ağırlık raflarını depolama rafına yerleştirip çıkarabilir misiniz?

Eski bir spor salonu sahibi olarak, dikey istifleyicili ağırlık plakaları düzenlemeyi tercih ettim. Spor salonunda toplanabilecek birkaç tane vardı ve sporcuların plakalarını ağır bir WOD çubuğundan sonra tutmasını gerçekten kolaylaştırdı … yani tamamen işlevsel iki eliniz varsa!

Fotoğraf kredisi: Rogue Fitness
Bir elinizle 3 ayak dikey çubuktan 45 kiloluk bir lastik tabakasını çıkarmaya çalıştığınızı düşünün. Parmaklarımı her seferinde sıkmadan bir dizi çıkarılabilir 5 kiloluk diski bile koyamıyorum!

Adaptive Training Academy seminerinde ortak çalışan Logan Aldridge, plakaları yere veya direğe dikey olarak yerleştirmenin CrossFit ortakları için en yaygın erişilebilirlik ihlali olduğunu açıklıyor. Aldridge, dünyanın en iyi tek kollu atletidir ve tek elle 255 kiloluk bir barı temizleyebilir. Bununla birlikte, dikey olarak istiflenmiş bir plakayı yardım almadan boşaltmak ve yüklemek neredeyse imkansızdır.

Aldridge: Her durumda, bir CrossFit spor salonunda yaptığım en zor şey, antrenman yapmak değil, plakaları bu ağırlık ağaçlarından birinden çıkarmaya çalışmaktır!

Sorun nasıl çözülür: dikey plaka istifleyicileri kullanmayın ve plakalarınızı yere istiflemeyin. Bunun yerine, yatay bir istifleme sistemi veya rafı seçin veya platformunuza birkaç yatay plaka pimi ekleyin.

Adaptive Training Academy’den daha fazla erişilebilirlik ve kapsamlı tavsiyeler için her hafta güncel kalın. Gelecek hafta partnerinizi nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğinizle ilgili ipuçlarına devam edeceğiz.

About admin

Check Also

Madhav Sheth

Fitness Bilekliği Çıkış Tarihini Belli Oldu

Realme CEO’su Madhav Sheth, YouTube’daki ‘AskMadhav’ programının 14. bölümünde fitness bilekliğinin çıkış tarihini açıkladı. Madhav, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir